پیر هرات

آن که ده خصلت شعار خود سازد در دنیا و آخرت کار خود سازد: با حق به صدق، با خلق به انصاف، با نفس به قهر، با بزرگان به خدمت، با خُردان به شفقت، با درویشان به سخاوت، با دوستان به نصیحت، با دشمنان به حلم، با جاهلان به خاموشی، با عالِمان به تواضع.

 

مقالات - خواجه عبدالله انصاری

/ 4 نظر / 4 بازدید
نانی آزاد ... مترسک

آدمي گاه باتمام اراده اي که ميکند "نميتواند". مردمي که در ايستگاه لحظه ها به انتهاي خيابان انتظار چشم ميدوزند که از آمدن چهار چرخ سرنوشتشان پيش از ديگران باخبر شوند هيچيک نمي انديشند که چرا آنجايند و منتظر وپي در پي تيرهاي انتطارشان را به سوي آمدن پرتاب ميکنند و از چرايش نمي پرسند هرگز نميگويند آمدن را رها کنيم به رفتن بپيونديم ساده اما پردرد آدمي تمام تلاشش را در انتظاري اينچنين خلاصه ميکند و من با تمام اراده اي که ميکنم نميتوانم آنان را به رفتن پيوند زنم و کساني که ادعاي رفتني ابدي دارند جز سکوني پوچ نيستند من هيچ تحرکي در سايه ي بودنشان نديده ام و با تمام وجود اراده ي من را ميخواهند بشکند و پا روي خرده هايش بگذارند اينها مرا از همسفري با باد باز نميدارند...

سارا

سلام دوست عزیز. خوبی؟ من از موقعی که دبیرستانی بودم با خواجه عبدالله انصاری مشکل داشتم d: آخه خیلی سخته d: چرا دیگه تو وبلاگت شعر نمی ذاری؟ قشنگتر نیست؟

سارا

دست شما درد نکنه. من چی کار کنم با این همه لطف؟[چشمک] بابا بزن تو فاز غزل [چشمک]

غریبه اشنا

بابا بی خیال بهت نمییاد سعی کن کمی بدیع تر باشی