پنج روز آن بادِ اَمرودی نریخت

یا هادِیاً اِلَى الْحَقِّ الْمُبینِ
×××

یا مُنْزِلَ السَّکینَةِ فى قُلُوبِ الْمُؤْمِنینَ
×××

یا قاضِىَ حَوآئِـجِ الطّالِبینَ
×××

یا مُجیبَ دَعْوَةِ الْمُضْطَرّینَ
×××

یا مُقیلَ عَثَراتِ الْمُذْنِبینَ

از دعای روزهای نوزدهم تا بیست و سوم ماه مبارک رمضان

/ 12 نظر / 10 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سیدعباس سیدمحمدی

نوشته شده در جمعه بیست و هفتم شهریور 1388ساعت 16:25 توسط سیدعباس سیدمحمدی تبریک به ملت بزرگوار ایران بابت نهادینه شدن قطع شدن اس ام اس در روزهای حساس ... بسم الله الرحمان الرحیم. آخرین جمعه ی ماه رمضان را مرحوم حضرت آیت الله خمینی «روز قدس» نامیده است (و ظاهراً مسئولان ایران این روز را علاوه بر «روز قدس»، «روز جهانی ی قدس» می نامند):

سیدعباس سیدمحمدی

«پيام [به مسلمين ايران و جهان درباره انتخاب «روز قدس»] زمان: 16 مرداد 1358/ 13 رمضان 1399 مكان: قم‏ موضوع: انتخاب آخرين جمعه ماه رمضان به عنوان «روز قدس» مخاطب: مسلمين ايران و جهان‏ بسم اللَّه الرحمن الرحيم‏ من در طى ساليان دراز، خطر اسرائيل غاصب را گوشزد مسلمين نمودم، كه اكنون اين روزها به حملات وحشيانه خود به برادران و خواهران فلسطينى شدت بخشيده است، و بويژه در جنوب لبنان به قصد نابودى مبارزان فلسطينى، پياپى خانه و كاشانه ايشان را بمباران مى‏كند. من از عموم مسلمانان جهان و دولتهاى اسلامى مى‏خواهم كه براى كوتاه كردن دست اين غاصب و پشتيبانان آن به هم بپيوندند. و جميع مسلمانان جهان را دعوت مى‏كنم آخرين جمعه ماه مبارك رمضان را كه از ايام قدر است، و مى‏تواند تعيين‏كننده سرنوشت مردم فلسطين نيز باشد، به عنوان «روز قدس» انتخاب، و طى مراسمى همبستگى بين المللى مسلمانان را در حمايت از حقوق قانونى مردم مسلمان اعلام نمايند. از خداوند متعال پيروزى مسلمانان را بر اهل كفر خواستارم. و السلام عليكم و رحمة اللَّه و بركاته. روح اللَّه الموسوي الخمينى‏»

سیدعباس سیدمحمدی

معمولاً روزنامه ها و مسئولان و نهادها و احزاب ایران با مخاطب قرار دادن «جهان» و «جهان اسلام»، و تعبیرهایی مانند این که «فردا جهان اسلام بر سر اسرائیل فریاد خواهد کشید»، به پیشواز روز قدس می روند. امسال، ظاهراً قرار بود در جمعه ی روز قدس آقای رفسنجانی امام جمعه باشد، طبق نوبت امام جمعه های تهران، ولی مسئولان تشخیص دادند آقای سیداحمد خاتمی مناسبتر است، خب شاید آقای سیداحمد خاتمی در تاریخ پیش از انقلاب و بعد از انقلاب ایران و در مبارزات داخلی و خارجی فرد مهمتر و مؤثرتری بوده و هست. همچنین، ظاهراً، مسئولان ایران تشخیص دادند در روز قدس، که جهانیان را دعوت به تظاهرات و دعوت به شعار دادن و دعوت به اعلام انزجار از اسرائیل می کنند، اس ام اس مردم تهران را و شاید تعدادی از شهرهای دیگر را قطع کنند. بله. ظاهراً قطع کردن اس ام اس «ملت بزرگوار ایران» (از تکیه کلامهای مسئولان ایران) در هر زمان که مسئولان تمایل داشته باشند (روز 22 خرداد 1388 و تا چند هفته بعد از آن، و روزهای دیگر، و همین روز قدس)، در کشور ما نهادینه شده است و باید به مسئولان و مردم بابت این «پیشرفت

سیدعباس سیدمحمدی

مردم بابت این «پیشرفت »تبریک گفت. آیا جهانیان می دانند همان زمان که مردم ایران در روز قدس در خیابان ها مشغول «مرگ بر ...» و «درود بر ...» گفتن هستند، مسئولان ایران اس ام آنها را قطع می کنند؟

سارار

سلام بابا امیر یه شعرم بذار دیگه !

محسن

سلام. خوبی؟ تو این چند روز چند بار اومدم که به وبلاگت سر بزنم ولی کلا بلاگت باز نمیشد. در مورد چشم زدن اون آیه رو خوندم. اون درسته ولی اون وان یکاد الذین .... برعکس این چیزی میشه که تو مخیواستی بگی. یعنی اینجا وجود چشم زخم و چشم زدن رو تایید میکنه. بهر حال.... ای زلف تو هر خمی کمندی چشمت به کرشمه چشم بندی مخرام بدین صفت مبادا کز چشم بدت رسد گزندی... این یه تیکه از ترجیع بند سعدی بود.

حسن

می خوای دعای جوشن کبیر رو از اول تا آخر بذاری تو یه پست جدید! این طوری دیگه خیالت راحت می شه! تعارف نکنی ها![زبان]

محسن

سلام. عیدتون مبارک. نگفتم روزه بسیاری نپاید؟ ریاضت بگذرد سختی سرآید پس از دشواری آسانیست ناچار ولیکن آدمی را صبر بباید رخ از ما تا بکی پنهان کند عید هلال آنک بابرو می نماید سرابستان درین موسم چه بندی؟ درش بگشای تا دل برگشاید غلامان را بگو تا عود سوزند کنیزک را بگو تا مشک ساید که پندارم نگار سرو بالا در این دم تهنیت گویان درآید سواران حلقه بربودند و آن شوخ هنوز از حلقه ها دل می رباید چو یار اندر حدیث آید بمجلس مغنی را بگو تا کم سراید که شعر اندرین مجلس نگنجد ولی گر گفتۀ سعدیست، شاید